CR206913F
Mfr.Part #
CR206913F
Description
RES SMD 691K OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
691 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%